Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

18.06.2018

Trwa fatalna passa piłkarzy Kujawianki Izbica Kujawska, którzy w spotkaniu 32. kolejki IV ligi przegrali na wyjeździe ze Spartą Brodnica 1:2 (0:0).

Sparta Brodnica - Kujawianka Izbica Kujawska 2:1 (0:0).
Bramki:
Koczur (61, karny), Rupiński (74, karny) - Galanciak (51).

Kujawianka: Karolak - B. Mielczarek (85. S. Popieliński), Kwiatkowski, Cichowlas, M. Biernacki (77. Czapik) - Siek, Skupiński, Brzeziński (75. Żuchowski), Kuropatwiński, Galanciak - Zieliński.

W sobotnim spotkaniu piłkarze Kujawianki wystąpili osłabieni brakiem pauzującego za czerwoną kartkę Olga Tabaki. W pierwszej połowie spotkania optyczną przewagę posiadali z Izbicy Kujawskiej, którzy częściej gościli pod bramką Sparty. Swoje sytuacje do strzelenia bramki mieli m.in Kamil Kuropatwiński i Kamil Zieliński. Gospodarze w pierwszej odsłonie nie zachwycili i rzadko stwarzali podbramkowe sytuacje.

Sześć minut po zmianie stron piłkarze Kujawianki Izbica wyszli na prowadzenie. Kamil Kuropatwiński idealnie wyłożył piłkę wzdłuż bramki do Łukasza Galanciaka, który precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w siatce. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Po faulu Krystiana Karolaka w polu karnym sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Maciej Koczur, który płaskim strzałem doprowadził do wyrównania. Strzelona bramka mocno podziałała na piłkarzy Sparty, którzy coraz częściej gościli pod bramką Kujawianki. W 74 minucie po faulu Michała Biernackiego arbiter główny po raz drugi wskazał na ,,wapno". Rzut karny na gola zamienił Marcin Rupiński i gospodarze prowadzili 2:1. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i zespół z Brodnicy zainkasował komplet punktów.

Warto zaznaczyć, że piłkarze Kujawianki po raz ostatni wygrali 6 maja, kiedy pokonali na własnym boisku autsajdera rozgrywek - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 10:0.