Artykuł sponsorowany: Czy warto korzystać z getrów piłkarskich podczas treningów?

Artykuł sponsorowany: Czy warto korzystać z getrów piłkarskich podczas treningów?

Piłka nożna to kontuzjogenny i drapieżny sport. Strój piłkarza został zaprojektowany tak, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i swobode ruchów. Na strój piłkarza składają się buty, ochraniacze na piszczel, getry piłkarskie, koszulka i spodenki. Dzięki butom, a dokładniej korkom w podeszwie, piłkarz ma wysoką przyczepność do murawy, pozwala mu to kontrolować piłką i robić zwinne uniki. Dzięki ochraniaczom na piszczele, piłkarz zabiezpiecza jedno z najbardziej bolesnych miejsc ciała – piszczel. Koszulka i spodenki whłaniają pot i zapewniają wentylację. A czym właściwie są getry piłkarskie? Czy warto skompletować pełny strój piłkarski?

Funkcje getrów piłkarskich 

Getry piłkarskie pełnią inne funkcje niż zwykłe skarpetki. Przede wszystkim chronią stopę, kostkę i łydkę przed bolesnymi otarciami i zadrapaniami oraz utrzymują ochraniacz piszczelowy w stabilnej pozycji, tak by się nie zsuwał. Często zdarzają się na boisku sytuacje, w których piłkarz wchodzi ślizgiem lub przewraca się walcząc o piłkę. Gra toczy się dalej, a ewentualne rany nie są opatrywane. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie nóg przed nieporządanym bólem i ewentulnym zakarzeniem. W okresie jesienno-zimowym pełnią dodatkowo funkcje grzewczą, trzymają ciepło, dzięki czemu organizm ani się nie wyziębia, ani nie przegrzewa. Materiały z których wykonane są getry umożliwiają skórze oddychanie, whłaniają pot oraz zapewniają swobodną cyrkulacje krwi.

Jak wybrać getry piłkarskie dla dzieci?

Getry tak jak skarpetki dobieramy do rozmiaru butów. Na rynku mamy do wyboru wiele modeli getrów o przeróżnej kolorystyce i designie. Jeśli Twoje dziecko gra w reprezentacji lub klubie należy dowiedzieć się jakie są barwy klubu i dobrać getry w takiej kolorystyce. Pomoże to kolegom z drużyny, jaki kibicom w orientacji. Jeśli dziecko gra jedynie w meczach towarzyskich, kolory getrów mogą zgrywać się jedynie z resztą stroju. Jeśli chodzi o materiały i wykończenie warto przejrzeć oferty znanych marek. Są to najbardziej zaawansowane technologicznie produkty. Zebraną ofertę getrów piłkarskich takich firm jak Adidas, Nike, Puma, Givova czy Select znajdziesz tutaj https://www.no10.pl/. Zwróć szczególną uwagę na wykończenie pięt i palców. Są to najbardziej narażone na przetarcia miejsca. Wiele firm oferuje getry, w których te miejsca są dodatkowo wzmocnione i zabezpieczone, co wydłuża żywotność getrów. W okolicy stóp getry często posiadają specjalne "siateczkowe" wstawki, które zapewniają dodatkową wentylacje. Krój także nie pozostaje bez znaczenia. Odpowiednie wcięcia zapewniają amortyzacje stopom i ograniczają przeciążenia podczas gry.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości