Pierwsze ligowe punkty na wiosnę

Podopieczni Waldemara Czarneckiego zdobyli pierwsze ligowe punkty po zimowej przerwie. Trójkolorowi zagrali dobre spotkanie i w pełni zasłużenie pokonali Lider Włocławek 2:1 (2:0). Orlęta bramkę straciły w doliczonym czasie gry. Gole dla naszego zespołu zdobyli Nowasielski i Mordziński.

Przez większość część spotkania nasz zespół był drużyną przeważająca. Już w pierwszej akcji mogliśmy wyjść na prowadzenie, jednak minimalnie obok słupka uderzał Nowasielski. Goście zepchnięci byli do defensywy i wyprowadzali sporadyczne kontry. Orlęta objęły prowadzenie w 21 minucie spotkania. Doskonały odbiór tuż przed polem karnym Lidera zaliczył Wrzeciono, który dograł na skrzydło do Żywicy, a ten wyłożył piłkę jak na tacy Nowasielskiemu i wyszliśmy na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy błąd obrońcy z Włocławka, Nowasielski uderza w poprzeczke, a Mordziński dobija strzałem z woleja i wygrywaliśmy już 2:0. Do przerwy nic się nie zmieniło. Po zmianie stron, Orlęta nadal były lepszym zespołem, jednak brakowało skuteczności i szczęścia. W 72' minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Lidera, który wyszedł z bramki i na 30 metrze faulował Mańka. Kolejne akcje i ataki gospodarzy nie przyniosły skutku. W doliczonym czasie gry goście zdobyli bramkę, chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Lider Włocławek 2:1 (2:0)

Nowasielski 21', Mordziński 43' - ? 90'+3

Skład: Kościelecki - Łukasz Żywica, Brzeziński, Jakubiec, Stasiak - Czułkowski, Mordziński (90' Szreiber) - Szypczyński (85' Mateusz Żywica), Wrzeciono, Mariusz Żywica - Nowasielski (69' Gradowski)