XXI kolejka - zapowiedź

Spotkanie najbardziej rozpoznawalnych piłkarskich firm w Kujawsko-Pomorskiem – Elany Toruń i Zawiszy Bydgoszcz – wcale nie musi być hitem 21. kolejki IV ligi. Pasjonująco zapowiadają się również mecze w Jabłonowie Pomorskim czy Aleksandrowie Kujawskim.

Mecze 21. kolejki IV ligi:
Sobota, 18 kwietnia:
Gopło Kruszwica – Piast Złotniki Kuj.(16),
Elana Toruń – Zawisza II Bydgoszcz(16),
Rol.Ko Konojady – Kujawianka Izbica Kuj.(16).
Flisak Złotoria – Promień Kowalewo Pom.(16:30),
Cuiavia Inowrocław – Lech Rypin(17),
Grom Osie – LTP Lubanie(17),

Niedziela, 19 kwietnia:
Orlęta Aleksandrów Kuj. – Notecianka Pakość(11)

W Toruniu, co prawda,Elana podejmie jedynie rezerwy Zawiszy i to w piątej klasie rozgrywkowej, ale co marki, to marki. Żółto-niebiescy tydzień temu pauzowali, a ich trener Krzysztof Jabłoński obserwował poczynania drugiego zespołu niebiesko-czarnych w starciu z Rol.ko Konojady. Personalny skład bydgoszczan na pojedynek za miedzą jest pewną niewiadomą.

Emocji możemy spodziewać się w Jabłonowie Pomorskim. Rol.ko Konojady, beniaminek IV ligi, pewnie nie będzie zamierzał spocząć na laurach i zechce odnieść czwarte wiosenne zwycięstwo. Na podobny wyczyn ochotę ma Kujawianka Izbica Kujawska, która w środę została wyeliminowana przez Chemika Bydgoszcz z okręgowego Pucharu Polski.

Niepokonane u siebie Orlęta Aleksandrów Kujawski podejmą z kolei Noteciankę Pakość, wicelidera stawki. Do dyspozycji Michała Nadolskiego, grającego trenera gości, będzie już Roger Babiarz, który w derbowym pojedynku z Cuiavią pauzował za nadmiar kartek.

Wnioski z ligowej porażki w Bydgoszczy zamierza wyciągnąć Grom Osie. Podopieczni trenera Włodzimierza Koreckiego, jeśli zagrają na miarę swoich możliwości, mogą z łatwością uporać się z LTP Lubanie. Zeszłotygodniowy remis tej ekipy w Kowalewie Pomorskim jest ostrzeżeniem dla osian, że w sobotę punkty wcale nie muszą dopisać się same.

Więcej na magazynpilkarz.pl