Zwycięstwo z Cuiavią Inowrocław

Orlęta wygrały z Cuiavią Inowrocław 3:1 (2:0). Bramki zdobyli: Łukasz Witucki, Mariusz Żywica oraz Sebastian Śmieszny.

Skład: Migdalski - Dryps, Śmieszny, Brzeziński, Bihus - Żywica ('63 Smołko), Wojnowski, Gawroński ('68Wienconek), Nowicki - Młodzieniak ('63 Sadowski), Witucki ('85 Seweryn)

Cztery zwycięstwa, jeden remis - to dorobek Orląt po pierwszych meczach sezonu. Do tego na dzień dzisiejszy najlepsza obrona w lidze. Naprawdę imponujący początek.
W sobotę Orlęta podejmowały Cuiavię Inowrocław. Odniosły czwarte zwycięstwo.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia, bo już w czwartej minucie trójkolorowi op składnej akcji wyszli na prowadzenie po uderzeniu Wituckiego. Dalsza część pierwszej osłony meczu to dość wyraźna dominacja Orląt. W składzie wyjściowym Orląt z kilku przyczyn Trenerzy musieli dokonać kilku zmian. Od pierwszych minut zobaczyliśmy na boisku Migdalskiego, Gawrońskiego, Żywicę. Jednak w żaden sposób nie odbiło się to na jakości Drużyny. W pierwszych 45 minutach to zawodnicy z Aleksandrowa byli lepsi. I udokumentowali to w ostatniej minucie pierwszej połowy. Witucki zagrał na prawą stronę do rozpędzonego Żywicy, ten popędził z piłką w kierunku pola karnego i zamiast, jak to ma w zwyczaju szukać zawodnika żeby mu zagrać futbolówkę, sam uderzył w kierunku bramki co skończyło się golem dla Orląt.

Druga połowa to już nieco słabsza gra. W 54 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Orląt piłka została w zamieszaniu podbita w kierunku naszej bramki i przelobowała interweniującego Migdalskiego. Ta sytuacja sprawiła, że goście poczuli wiatr w żagle i zwietrzyli szansę na korzystny wynik. I przez jakieś dziesięc minut mocno przycisnęli Orlęta, ale nie byli w stanie zrobić tego na tyle skutecznie, aby stworzyć sobie dobrą szansę na zdobycie bramki. Po tym okresie przewagi Cuiavii gra się wyrównała, ale ogólnie była słabsza od pierwszej. Wynik ustalił w 85 minucie Smieszny zdowywając bramkę głowką po zagraniu Smolki z rzutu wolnego. Ostatecznie Orlęta zasłużenie pokonały Cuiavię Inowrocław 3:1 i zajmują 2 lokatę w tabeli z dorobkiem 13 punktów i jednym meczem zaległym. Kolejny mecz nasza Drużyna rozegra w najbliższą niedzielę, 16 września w Kowalu z miejscowym Kujawiakiem. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00. Drużyna z Kowala zajmuje aktualnie 15 pozycję z dorobkiem 5 punktów. W ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Pomorzanina Toruń 0:1.
W Drużynie Orląt będzie już mógł zagrać Żuchowski, który pauzował jeden mecz za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Chełminianką.

Wydaje się, że to Orlęta są faworytem niedzielnego spotkania i chyba wszyscy liczymy na przywiezienie 3 punktów z Kowala.