Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

20.03.2018

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 18. kolejki IV ligi pokonali na boisku w Babiaku, Wisłę Nowe 3:1 (3:0). Bramki w tym meczu dla podopiecznych Grzegorza Brzezińskiego zdobyli: Kamil Zieliński, Łukasz Galanciak i Kamil Kuropatwiński.

Kujawianka Izbica Kujawska - Wisła Nowe 3:1 (3:0).
Bramki:
Kamil Zieliński (21), Łukasz Galanciak (32), Kamil Kuropatwiński (43) - Michał Pokora (65).

Kujawianka: Karolak - B. Mielczarek, Cichowlas, Przybyszewski ż, Kwiatkowski ż - Kuropatwiński, Brzeziński ż, Żuchowski (67. S.Popieliński), Tabaka, Galanciak - Zieliński.

Sobotnie inauguracyjne spotkanie ze względu na zły stan boiska w Izbicy Kujawskiej odbyło się na stadionie w Babiaku.

Początek meczu należał do piłkarzy Kujawianki, bo już w 5 minucie w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się nowy nabytek - Kamil Zieliński. Pięć minut później ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelać, podawał do Kamila Kuropatwińskiego i piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny wybił obrońca gości. W 14 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Kamila Kwiatkowskiego celnie na bramkę przyjezdnych uderzał Kamil Kuropatwiński. Pięć minut później dali o sobie znać goście, ale dobrze w bramce spisał się Krystian Karolak. W 21 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania, gdzie po błędzie obrońców Wisły, Kamil Zieliński z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później gospodarze powinni podwyższyć wynik, ale w dogodnej sytuacji Łukasz Galanciak uderzył minimalnie obok bramki. W 27 minucie celnie z rzutu wolnego na bramkę przyjezdnych uderzał Kamil Kwiatkowski. Pięć minut później gospodarze strzelili drugą bramkę. Łukasz Galanciak wykończył składną akcję całego zespołu i strzałem w długi róg pokonał golkipera gości. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Kamil Kuropatwiński wykorzystał podanie Olga Tabaki i z najbliższej odległości ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0 dla Kujawianki.

Z początkiem drugiej połowy optyczną przewagę posiadali przyjezdni, którzy coraz częściej gościli pod bramką Krystiana Karolaka. Przewaga ich przyniosła efekt w 65 minucie, gdzie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Michał Pokora z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Strzelona bramka dodała piłkarzom Wisły ,,wiatru w żagle", którzy za wszelką cenę dążyli do strzelenia kontaktowej bramki. Gospodarze w tym fragmencie gry wyraźnie nie forsowali już tempa i przy nadarzającej się okazji wyprowadzali groźne kontrataki. W 75 minucie składną akcję przeprowadzili piłkarze Kujawianki, ale strzał Kamila Kuropatwińskiego wybronił bramkarz Wisły. W końcówce spotkania obie drużyny dążyły do strzelenia bramki, czego dowodem była celna próba Kamila Kuropatwińskiego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to piłkarze Kujawianki ostatecznie zainkasowali komplet punktów.