Dziesięć najdroższych transferów w historii piłki nożnej - artykuł sponsorowany

Piłka nożna to sport, który dostarcza wiele emocji swoim fanom. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o grę na boisku, lecz także to, co dzieje się poza nim. Mowa między innymi o transferach zawodników - przechodzeniu z jednej drużyny do drugiej.

Trzy najdroższe transfery w dziejach piłki nożnej

Cristiano Ronaldo to piłkarz, który w sezonie 2009/2010 przeszedł za 94 mln euro z Manchester United do Realu Madryt. Uważany jest za najlepiej opłacanego zawodnika na świecie, jego osiągnięcia zostały docenione - został wyróżniony wieloma nagrodami. Karierę zawodową rozpoczął już w wieku 16 lat. Obecnie gra na pozycji napastnika.

Kolejnym w stawce jest Gareth Bale, który w sezonie 2013/2014 przeszedł również za 94 mln euro z Tottenham Hotspur do Realu Madryt. Chociaż niektórzy spekulują, iż transfer ten wyniósł aż 100 mln euro. Ten lewy skrzydłowy wybrany był dwa razy najlepszym piłkarzem w Anglii. Zasłynął jako najmłodszy w historii Walii reprezentant drużyny narodowej oraz najmłodszy strzelec gola w tejże reprezentacji.

Stawkę trzech najdroższych transferów zamyka Luis Suarez, który w sezonie 2014/2015 przeszedł za 81 mln euro z Liverpoolu do FC Barcelona. Ten napastnik charakteryzuje się porywczym charakterem, kilkukrotnie został ukarany za ugryzienie rywala na boisku.

Top dziesięć najdroższych transferów w historii piłki nożnej

Na kolejnej pozycji w stawce najdroższych transferów znajduje się James Rodriguez, który w sezonie 2014/2015 przeszedł za 80 mln euro z AS Monaco do Realu Madryt. Ten grający na pozycji pomocnika piłkarz zasłynął tym, iż podczas mistrzostw w Brazylii podczas pięciu meczy zdobył aż sześć bramek, co uczyniło go królem strzelców.

Na pozycji piątej uplasował się Angel Di Maria, który w sezonie 2014/2015 przeszedł za 75 ml euro z Realu Madryt do Manchester United. Przełomowy dla tego pomocnika okazał się sezon 2009/2010. To wtedy pokazał się z jak najlepszej strony - świetne liczne asysty oraz gole strzelone w najważniejszych momentach. W tym czasie jego kariera sportowa nabrała większego tempa.

Szósty najdroższy transfer w historii piłki nożnej dotyczy Zinedine Zidane, który w sezonie 2001/2002 przeszedł za 73,5 mln euro z Juventus Turyn do Realu Madryt. Ten grający na pozycji pomocnika gracz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnym wśród fanów piłki nożnej. Zasłynął pomagając zdobyć Francji tytuł mistrza świata w 1998 roku oraz mistrza Europy w 2000 roku. W swej karierze zawodowej zdobył wiele nagród, w tym Złotą Piłkę FIFA za mundial 2006. W finałowym meczu tego mundialu rozegranym z Włochami uderzył głową Marco Materazziego.

Siódmy w stawce jest Zlatan Ibrahimowić, który w sezonie 2009/2010 przeszedł za 69,5 mln euro z Fc Inter Mediolan do FC Barcelona. Napastnik od wielu lat uznawany jest za jednego z najskuteczniejszych strzelców na świecie, porównywanego do holenderskiego napastnika Marco van Bastena. To właśnie jego niebywałe strzeleckie osiągnięcia zachęciły klub Barcelona do transferu.

Kolejny, ósmy, najdroższy transfer dotyczy gracza Kaka, który w sezonie 2009/2010 przeszedł za 65 mln euro z AC Milan do Realu Madyt. W 2007 roku został uznany przez FIFA za najlepszego piłkarza na świecie. Początkowo kilkukrotnie odrzucał propozycję przejścia do Realu, jednakże ostatecznie zgodził się na transfer. Nie był to dla niego szczęśliwy okres, gdyż kontuzja wykluczyła go na jakiś czas z gry i spowodowała, iż pomocnik nie może powrócić do wcześniejszej formy.

Na dziewiątej pozycji uplasował się Edison Cavani, który w sezonie 2013/2014 przeszedł za 64,5 mln euro z SSC Napoli do Paris Saint-Germain FC. Uznawany za hit transferowy ówczesnego sezonu. Ten pomocnik zadebiutował w wieku 19 lat, a jego grą dość szybko zainteresowali się trenerzy znanych klubów piłkarskich. Zasłynął m.in. tym, iż w sezonie 2012/2013 zdobył tytuł króla strzelców Serie A.

Stawkę dziesięciu najdroższych transferów w historii piłki nożnej zamyka Luis Figo, który w sezonie 2000/2001 przeszedł za 60 mln euro z FC Barcelona do Realu Madryt. To w tym czasie zdobył tytuł Piłkarza Roku FIFA oraz Złotą Piłkę France Football. Fani FC Barcelona do dzisiaj nie potrafią wybaczyć temu pomocnikowi zdradzieckiego transferu do znienawidzonego boiskowego rywala.

Artykuł opracował serwis http://www.meczeonline.com.pl/