Link2sport – łączymy ludzi sportu

Jesteś sportowcem – portal Link2sport to portal przygotowany właśnie z myślą o tobie.

Oferujemy ci narzędzie, które stanie się dla ciebie równie niezbędne jak codzienny trening.

Link2sport to innowacyjna i kompleksowa platforma komunikacyjna mająca za zadanie łączyć ludzi i organizacje zajmujące się profesjonalnie sportem, bądź działające w otoczeniu tej branży.

Głównym celem jest udostepnienie narzędzi do tworzenia, publikowania, a także nawiązywania

kontaktu z innymi osobami/organizacjami w branży.

Odwiedzający Link2sport będą mogli zobaczyć wyniki poszczególnych sportowców i drużyn, niezależnie od dyscypliny, zobaczyć ich zmiany na przestrzeni czasu i porównać z wynikami innych specjalistów.

Pomysł portalu Link2sport zrodził się z obserwacji, iż wiele osób uprawia sport amatorsko i profesjonalnie, albo pracuje w otoczeniu sportowym, jednak nie ma narzędzia, które

pozwalałoby zebrać informacje i dane w jednym miejscu i umożliwiać osobom zaangażowanym

efektywna komunikację. Poszczególne dyscypliny mają fanów i powstają inicjatywy obejmujące jedynie wybrane obszary sportu, jednak nie można się na nich doszukać szerszego spojrzenia na otoczenie sportowe (szczególnie w ujęciu biznesowym), a także na ludzi i organizacje powiązane ze sportem.

TWORZENIE PROFILU

Uzupełnianie profili w serwisie będzie realizowane w dwojaki sposób. Profile sportowców mogą być aktualizowane zarówno bezpośrednio przez posiadacza konta, lub na zasadzie podobnej, w jakiej zamieszczane są artykuły na Wikipedii przez fanów, którzy uzupełniają się wzajemnie, tworzą treść.

STREFA SPORTOWCA PRZEZNACZONA DLA DRUZYNY LUB POJEDYŃCZYCH SPORTOWCÓW

Pojedynczy sportowcy będą mogli prezentować swoje wyniki w przejrzystym środowisku. Poprzez proste porównanie do innych sportowców na całym świecie będą czuli się jeszcze bardziej zmotywowani, a tworząc własne wirtualne CV i dodatkowo prezentując się w serwisie zwiększa szanse na znalezienie sponsora, czy drużyny, do której mogliby wstąpić. Drużyny pokazując swoje dokonania na przestrzeni czasu i udostępniając bieżące informacje będą mogły się reklamować i werbować nowych sportowców. Zaprezentowanie się na platformie może być szansą na pozyskanie wsparcia finansowego od partnerów. Każdy nowy użytkownik będzie miał możliwość korzystania z kilku podstawowych funkcjonalności serwisu, bez konieczności logowania. Do darmowymi funkcjonalności należą:

- przeglądanie profili sportowców w wersji podstawowej, oraz wybranych materiałów

lub fragmentów materiałów dostępnych na stronie.

- baza wydarzeń sportowych, którą będzie można przeglądać, sortując dane wg. takich parametrów jak dane sportowca / drużyny, dyscyplina, miejsce i termin realizacji.

Dla osób zainteresowanych szersza funkcjonalnością istnieje możliwość rejestracji w serwisie.

Każde konto będzie można wzbogacić wykupując odpowiednie Pakiety abonamentowe.

KONTO SPORTOWCA

Jest dostępne bez konieczności wnoszenia opłat, należy jednak zweryfikować swoją tożsamość przed możliwością korzystania z serwisu.

Płatne opcje w kontach tego typu będą pozwalały na zakładanie profili grupowych, oraz

Umożliwiały korzystanie z większej ilości zapytań podczas przeszukiwania bazy danych serwisu.

FUNKCJONALNOŚCI

Do dyspozycji osób korzystających z serwisu oddane zostaną następujące funkcjonalności:

1.Mozliwosc rejestracji, logowania się do serwisu oraz powiazania swojego profilu z profilami w serwisach społecznościowych np: facebook.

Dzięki temu nie jest konieczne zakładanie konta od zera i posługiwania się dodatkowym loginem/hasłem.

2.Prowadzenie mini-bloga, na którym sportowiec lub specjalista może zamieszczać swoje artykuły i recenzje.

3.Opcja społeczności, pozwala użytkownikom na łączenie się w zespoły. Każdy profil

posiada wyraźnie pokazane powiazania z innymi osobami, przyczyniającymi się do sukcesów osiąganych przez samego sportowca. Opcja społeczności będzie odgrywać dużą rolę podczas interpretacji wykresów osiągnieć na osi czasu.

4.Historia rozwoju zawodnika, przedstawiona w postaci wykresu stanowi czytelny wskaźnik skuteczności poszczególnych członków zespołu. Pokazuje, bowiem zależność pomiędzy składem zespołu a wynikami sportowca. Sportowcy (lub osoby odpowiedzialne za prowadzenie ich profili) zostają nagradzani za regularne uzupełnianie swoich wyników treningowych (wyniki z zawodów są uzupełniane częściowo automatycznie z kanałów RSS, częściowo na zasadzie funkcji społecznosciowej, lub indywidualnie przez zawodnika). Motywatorem do regularnego aktualizowania profili, są przyznawane punkty, możliwe do wykorzystania w wybranej opcji promocyjnej. Dzięki temu wykres staje się bardziej dokładny i stanowi lepsze źródło informacji, na przykład dla klubów i organizacji np: sponsorów.

Specjalne znaczniki – kamienie milowe będą wskazywać ważne zmiany w rozwoju kariery, możliwości zawodnika , metod treningowych, diety pozwalając w łatwy sposób ocenić jego ścieżkę kariery.

5.Moduł promowania swojego profilu, jest opcją płatną dodatkowo. Jest przeznaczony głównie

dla sportowców szukających sponsora, lub specjalistów. Polega na wyświetlaniu wizytówki danej osoby w szlajerze na stronie głównej serwisu.

6.Wskaznik popularności sportowca będący odzwierciedleniem medialnego rozgłosu generowanego w internecie na temat danej osoby prowadzona na podstawie analizy ilości wyników zwracanych przez wyszukiwarki internetowe, podczas wyszukiwania haseł zawierających imię, nazwisko, dyscyplinę sportowca i lokalizacje (narodowość lub

Inny parametr).

Link2sport to innowacyjna i unikatowa platforma skierowana do bardzo szerokiej grupy odbiorców, których łączy sport – zarówno w wydaniu amatorskim jak również profesjonalnym, a także od strony biznesowej. Jest to jedyne na polskim i europejskim rynku rozwiązanie oferujące tak wiele użyteczności zgromadzonych w jednym miejscu.

Dołącz do Link2sport już dziś i przekonaj się jak łatwo możesz uwolnić swój sportowy potencjał: www.link2sport.pl