Udana inauguracja Orląt. Wygrana z Sadownikiem Waganiec

Emocji na stadionie w Zbrachlinie nie brakowało, gdzie aleksandrowskie Orlęta podejmowały beniaminka IV ligi Sadownika Waganiec.

Na placu gry w barwach naszego klubu zobaczyliśmy aż siedmiu nowych zawodników. W całym meczu przeważał nasz zespół. Od pierwszych minut postawiliśmy na atak. W 23' minucie Orlęta wywalczyły rzut wolny gdzie dośrodkowywał Adam Młodzieniak idealnie na głowę Sebastiana Śmiesznego, który zdobył bramkę na 1:0.

W późniejszej fazie pierwszej połowy piłka utrzymywała się w środku boiska.

W drugiej połowie zawodnicy z Wagańca próbowali się zrehabilitować jednak nie potrafili pokonać naszego bramkarza Kacpra Kościeleckiego. W 76' Michał Witkowski urwał się obrońcą i podał piłkę do Łukasza Ruteckiego, który oddał strzał, ale piłka powędrowała nieopodal słupka drużyny rywala.

Po pierwszym meczu jak i po sparingach można sądzić, że Orlęta mogą powalczyć o czołowe miejsca w naszej lidze, ale zobaczymy jak potoczy się gra naszego zespołu. Następnym przeciwnikiem Orląt będzie Cuiavia Inowrocław, która wygrała w pierwszej kolejce z Włocłavią Włocławek (2:0).

Sadownik Waganiec - Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:1 (0:1)

Bramka: 23' Sebastian Śmieszny (asysta Adam Młodzieniak)

Skład: Kościelecki - Modrzejewski, Śmieszny, Żbikowski, Kupiec - Mariusz Żywica (50' Łukasz Rutecki), Brzeziński (81' Mańka), Młodzieniak, Orliński (55' Czułkowski), Krakowski - Witucki (67' Witkowski)