Zapowiedź XX kolejki

Sporo emocji szykuje się w weekend na IV-ligowych boiskach. O kolejne zwycięstwa powalczą Grom Osie i Notecianka Pakość. Pasjonująco zapowiada się starcie w Aleksandrowie Kujawskim.

W weekend wolne mają ekipy Piasta Złotniki Kujawskie i Elany Toruń. Powód? Otóż, jak poinformował PIŁKARZA Marcin Wróbel, prezes toruńskiego klubu, przełożenie spotkania między tymi zespołami ma związek z nieuzyskaniem przez złotniczan zgody organizację meczu z liderem rozgrywek IV ligi. Decyzja jest wiążąca do końca maja, a do tego czasu na obiekcie Piasta mają zostać przeprowadzone prace remontowe, które mają umożliwić rozegranie zawodów. Kolejny termin tego pojedynku wyznaczono na 3 czerwca.

W ten weekend Piast planował rozegrać spotkanie kontrolne, jednakże nie udało się znaleźć sparingpartnera. –Rozmawialiśmy ze Strzelnem w tej sprawie, ale nie doszliśmy do porozumienia. Odbędziemy więc kolejny trening– tłumaczy nam Arkadiusz Glaza, opiekun drużyny.

Spotkania 20. kolejki IV ligi (wszystkie 11 kwietnia):
Polonia Bydgoszcz – Grom Osie (godz. 13),
Kujawianka Izbica Kuj. – Orlęta Aleksandrów Kuj. (15),
Zawisza II Bydgoszcz – RoLKo Konojady (15),
Promień Kowalewo Pora. – LTP Lubanie (16),
Lech Rypin – Olimpia n Grudziądz (16),
Notecianka Pakość – Cuiavia Inowrocław (16)
Mecz Piast Złotniki Kuj. – Elana Toruń przełożone na 3 czerwca

Przymusowa pauza lidera może sprawić, że reszta czołówki zmniejszy dystans do żółto-niebieskich. Na trzy punkty w starciu z Cuiavią Inowrocław liczy Notecianka Pakość. która w ostatnich tygodniach odniosła cenne zwycięstwa, w tym m.in. na wyjeździe z Olimpią II Grudziądz (2:1) wzmocnioną posiłkami z pierwszego zespołu. Dla inowrocławian mecz w Pakości może być ostatnią okazją na doskoczenie do czołówki.

Trudny bój w Bydgoszczy czeka Grom Osie. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego przed tygodniem, po dwóch z rzędu porażkach, pokonali u siebie Lecha Rypin (2:0). Osianie zagrają na boisku Polonii przy ulicy Sportowej, którego stan od lat pozostawiał wiele do życzenia.

Szansę na doskoczenie do ścisłej czołówki będzie miał zwycięzca pojedynku Kujawianki Izbicy Kujawskiej z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Oba zespoły radzą sobie znakomicie w tej rundzie – izbiczanie dopiero w Wielką Sobotę zgubili punkty, remisując w Inowrocławiu (2:2), zaś aleksandrowianie pod wodzą Michała Wilniewczyca ulegli tylko w Złotnikach Kujawskich (0:1).

Więcej na magazynpilkarz.pl