Podsumowanie rundy przez trenera

Orlęta Aleksandrów Kujawski miały walczyć o jedną z czołowych lokat w IV lidze, a skończyły rundę jesienną na pozycji zagrożonej spadkiem. Dariusz Durda uważa, że zimą jego zespół należy wzmocnić.

W pierwszych tygodniach sezonu wydawało się, że Orlęta mogą być czarnym koniem rozgrywek. Wygrały z Sadownikiem, zremisowały z Cuiavią i, choć przegrały, to napędziły sporo strachu Unii, Chemikowi i Rol.Ko.

Początek był obiecujący. Potem przyszły mecze trudniejsze, w których nie byliśmy gorszym zespołem, a brakowało tej kropki nad i, czyli bramek. Następnie dopadł nas kryzys, z którego wygrzebaliśmy się dopiero na koniec rundy – podsumowuje trener Dariusz Durda.

We wrześniu Orlęta zdołały jeszcze pokonać Lecha Rypin i Piasta Złotniki Kuj., ale potem już wygrał tylko trzy z dziewięciu meczów, a zwycięstwa z Włocłavią czy Promieniem nie były szczytem marzeń aleksandrowian.

Myśleliśmy, że będziemy w pierwszej szóstce, więc nie możemy być zadowoleni. Mieliśmy sporo zawodników, ale zabrakło jakości – tłumaczy Durda.

W trakcie rundy zespół opuścił podstawowy napastnik, Michał Witkowski, którego obowiązki zawodowe wykluczyły z gry. Wcześniej zdobył trzy bramki w ośmiu spotkaniach, a zimą być może zwiąże się ze Wzgórzem Raciążek. Najskuteczniejszym piłkarzem Orląt jest Łukasz Witucki, który uzbierał osiem trafień.

Zimą będziemy potrzebowali przede wszystkim napastnika. Przyda się także środkowy pomocnik z prawdziwego zdarzenia i bramkarz dla stworzenia rywalizacji na tej pozycji– tłumaczy Durda.

W połowie grudnia powinien zostać ustalony budżet miasta, co znacząco wpłynie na możliwości klubu. Zdaniem Durdy, bez wzmocnień ciężko będzie poprawić pozycję zespołu w tabeli. Obecna lokata – 12 miejsce – utrzymania raczej nie da.

Autor: Sebastian Torzewski
Źródło: magazynpilkarz.pl