Pierwsza porażka Orląt

Pierwszą ligową porażkę w IV lidze ponieśli piłkarze aleksandrowskich Orląt. W meczu 3. kolejki czwartej ligi Orlęta przegrały na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 4:2.

Sobotnie spotkanie w Solcu Kujawskim przyniosło wiele emocji kibicom gospodarzy jak i gości.

W pierwszej połowie wyraźnie przeważały Aleksandrowskie Orlęta. Udokumentowała to bramka w 15' zdobyta przez Michała Witkowskiego po podaniu Mariusza Żywicy. W 26' po nieczystym wślizgu żółtą kartką został ukarany Szymon Sokół. W kolejnych minutach pierwszej połowy nie potrafiliśmy skutecznie wpakować futbolówki do bramki, a drużyna z Solca miała problemy z budowaniem dogodnych sytuacji na naszą bramkę. Do połowy prowadziliśmy 1:0.

W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami na naszą niekorzyść, bo drużyna gospodarzy zdobyła aż 4 bramki. Na początku drugiej połowy ciągle dominowały Orlęta, ale w 57' straciliśmy pierwszą bramkę, którą zdobył Sebastian Pacek. Po 7 minutach zawodnik Solca po samotnym rajdzie flanką boiska i dość łatwym wejściu w pole karne wywalczył rzut karny dla swojej drużyny co przełożyło się na drugą bramkę dla gospodarzy, a strzelcem bramki został Kamil Nytko. W 67' spotkania dwóch naszych zawodników ujrzało żółty kartonik po niezrozumiałej sytuacji, ponieważ faulowany był nasz zawodnik i tu powinien być faul na korzyść naszej drużyny, a po kilku chwilach gdy nasz zawodnik czysto trafił w piłkę sędzia pokazał żółtą kartkę dla Patryka Krakowskiego oraz dla Szymona Brzezińskiego za dyskusję. W 76' padła kolejna bramka dla gospodarzy, którą zdobył Dawid Janicki. W 82' po prostopadłym podaniu za plecy naszych obrońców sam na sam wyszedł Sebastian Pacek, który wykorzystał sytuacje i zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu, a 4 dla drużyny gospodarzy. Minutę później 83' w szybkiej odpowiedzi na bramkę Packa odpowiedział Łukasz Witucki.

Niestety 3 kolejka nie była najszczęśliwsza dla naszego zespołu, ale warto pochwalić kibiców Orląt, którzy stawili się w Solcu w ponad 50 osób.

Unia Solec Kujawski - Orlęta Aleksandrów Kujawski 4:2 (0:1)

Bramki: 57' Sebastian Pacek, 64' Kamil Nytko, 76' Dawid Janicki, 82' Sebastian Pacek - 15' Michał Witkowski, 83' Łukasz Witucki

Skład: Kościelecki - Mańka, Śmieszny, Żbikowski, Kupiec - Mariusz Żywica (52' Krakowski), Brzeziński (78' Sąsała), Sokół (52' Czułkowski), Młodzieniak, Witucki - Witkowski (62' Rutecki)