Zaczęli od wygranej!

Na inaugurację rundy wiosennej Orlęta pokonały na wyjeździe drużynę Cuiavi Inowrocław 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adam Młodzieniak oraz Patryk Nowicki.

Mecz był rozgrywany w bardzo słabym tempie. Pierwsza bramka padła w 17 minucie. Po dośrodkowaniu Łukasza Wituckiego gola zdobył Adam Młodzieniak. Kilka minut później Szymon Brzeziński musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. W 39. minucie po wrzutce w pole karne niepilnowany Łukasz Rybczyński zdobył bramkę wyrównującą. W ostatnich minutach pierwszej połowy oba zespoły miały dogodne okazje aby zdobyć gola. Najpierw zawodnik gospodarzy przestrzelił po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, a później Łukasz Witucki trafił wprost w bramkarza po wrzutce z rzutu rożnego.

W drugiej połowie to Orlęta miały przewagę. W 50. minucie Łukasz Witucki fatalnie spudłował uderzając ponad bramką. W 80. minucie Cuiavia mogła wyjść na prowadzenie, lecz piłka po strzale Michała Kruszczyńskiego odbiła się od słupka, a dobijający z pięciu metrów do pustej bramki Arkadiusz Makowiecki przestrzelił.  W 84. minucie bramkę dającą zwycięstwo zdobył najnowszy nabytek Orląt - 16-letni Patryk Nowicki, który chwilę wcześniej wszedł na boisko. Wykorzystał on błąd defensywy i z zimną krwią pokonał bramkarza Cuiavi.

Cuiavia Inowrocław – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:2 (1:1)

Bramki: Łukasz Rybczyński 38' - Adam Młodzieniak 17', Patryk Nowicki 85'

Orlęta: Kościelecki - Czułkowski, Śmieszny, Brzeziński, Żbikowski -  Krakowski (46' Adrian Nowicki), Cięgotura, Młodzieniak, Sąsała (82' Patryk Nowicki), Rutecki, Witucki

Cuiavia: Piernik - Kempski, Kucharski, Jastrzembski, Kruszewski (59' Timm), Hulisz, Rybczyński, Kumor (67' Marciniak), Nowakowski, Makowiecki, Kruszczyński