Juniorzy Starsi: Nasza drużyna w finale turnieju MiniMunidal 2015

Piłkarze Juniorów Starszych Orląt (Honduras) pokonali Belgię 2:0 (0:0) w półfinale MiniMundialu 2015 rozgrywanego w Ciechocinku i tym samym dostali sie do finału turnieju!

W pierwszej połowie spotkania przeważała drużyna Belgii, długimi fragmentami rozgrywała piłkę i groźnie atakowała. W 10. minucie spotkania Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut wolny z linii pola karnego zamiast rzutu karnego. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w drugiej połowie. W 17 min po dobrym rozegraniu piłki z wrzutu z autu, strzał po długim słupku oddany przez Michała Centkowskiego okazał się nie do obronienia dla golkipera Belgi. Przeciwnicy starali się odmienić losy spotkania. Tuż przed końcem drugiej połowy, po faulu na Kacprze Zielińskim w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Krzysztof Radaczyński ustalając wynik spotkania na 2:0. Piłkarze wykonali założenia taktyczne trenera, a to przyniosło efekt w postaci zwycięstwa.

W finale podopieczni Bartosza Kozłowskiego zmierzą się z Kolumbią.
Finał oraz spotkania o trzecie i piąte miejsce zaplanowano na wtorek (18.08).

Honduras - Belgia 2:0 (0:0)

Bramki: Michał Centkowski (17'), Krzysztof Radaczyński (29', karny)

Skład: Kąkolewski - Krzemiński, Radaczyński, Dryps, Stachowiak, Lewandowski, Zieliński, Centkowski